Avuturya’da Yemen’e yardım kampanyası
Reklam

Avuturya'da Yemen'e yardım kampanyası

Avusturya’nın başkenti Viyana şehrinde “Yemen’e Hemen Yardım” kampanyası programı düzenlendi.

20 Ocak 2019 - 23:16 - Güncelleme: 20 Ocak 2019 - 23:28

Avusturya’nın başkenti Viyana şehrinde “Yemen’e Hemen Yardım” kampanyası programı düzenlendi.

Uetd tarafından Etap Event Center’da gerçekleştirilen program öncesinde konuşma Tarihçi-Yazar ve TRT’nin sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid’in ‘Tahsin Paşa’yı canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu, batılıların gittikleri yeri sömürerek din ve inanç sistemlerini bozduğunu, gittikleri coğrafyaların cevherlerini ise kendi ülkelerinde topladıklarını söyledi.

Osmanlı İmparatorluğu’nun yer yüzünde hak ve adaletin ölçüsünün sembolü olduğunu ifade eden ünlü Tarihçi Yenişehirlioğlu, “Osmanlı İmparatorlunun yer yüzünde hak ve adalet ölçülerinde 600 yıl hükümranlık sürdüğünü hepimiz biliyoruz. Bu muhteşem İmparatorluğun hepimiz evlatlarıyız, torunlarıyız. Tarihimizden, mazimizden ve atalarımızdan zerre kadar utanç duymadık.” dedi.

-"Şeref duyduğumuz bir mazinin evlatlarıyız."

Osmanlı İmparatorluğu’nun bir sömürü İmparatorluğu olmadığını hatırlatan Yenişehirlioğlu, şöyle konuştu:

“Çünkü biz 600 yıl büyük bir kilometre kaplayan, 4 kıtaya hükmetmiş bir İmparatorluğun, hiç kimseyi sömürmediğini, hiç kimseyi yaşantısından dolayı kınamadığını ve gittiği her yerde herkesin dinini, dilini, milliyetini koruduğunu ve birlik beraberlik içinde olduğunu biliyoruz. O yüzden mazimizden utanılacak halimiz yok. Şeref duyduğumuz bir mazinin evlatlarıyız. Batılılar gittiği her tarafı sömürmüştür. Din, inanç sistemlerini bozmuştur, yasaklamıştır. O gittikleri coğrafyaların cevherlerini kendi ülkelerine toplamışlardır. Gittikleri, sömürdükleri, işgal ettikleri her toprakta kan ve göz yaşının sebebi olmuşlardır. O yüzden ben bir Osmanlı torunu olarak tarihimle her zaman gurur duydum, övünç duydum. Yemen’de bizim için böyle bir coğrafya parçasıdır. Yemen’de açlık hat safhadadır. Yemen’de bugün anneler ağaçların yapraklarını toplarlar, kaynatırlar, hamur haline getirirler ve evlatlarına vererek öyle beslerler. Yemen bizim kanayan yaramız.”

Programda katılımcılar tarafından Yemen’e yardım yapıldı.

Programda ayrıca ünlü Tarihçi Yenişehirlioğlu, satışı yapılan kitaplarını imzaladı. Elde edilen gelirler de Yenişehirlioğlu tarafından Yemen için oluşturulan yardım sandığına bağışlandı.

Programa, Türkiye’nin Avusturya Başkonsolosu Asip Kaya, Uetd Başkanı Fatih Karakoca, Türkiye Kızılayı 2. Başkan Yardımcısı Naci Yorulmaz’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Haber: Neco Dayı Medya-İhbarajans Avrupa Temsilcisi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı aileyi aradı
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı...