Bakan Kasapoğlu "Bu şehirden dünya çapında şampiyonlar...
Reklam

Bakan Kasapoğlu "Bu şehirden dünya çapında şampiyonlar çıkaracağız inşallah"

Gençlik ve spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir dizi ziyaretler için Diyarbakıra geldi.

06 Mart 2019 - 17:02


Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bugüne kadar olduğu gibi Diyarbakırlı kardeşlerimize, gençlerimize, kadınlarımıza hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu şehirden dünya çapında şampiyonlar çıkaracağız inşallah" diye konuştu.

Adıyaman’dan akşam saatlerinde geldiği Diyarbakır Kayapınar ilçesinde, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, düsturlarının, felsefelerinin ve inançlarının önce millet, önce memleket olduğunu, bunun için yola çıktıklarını söyledi. Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar olduğu gibi, Diyarbakırlı kardeşlerimize, gençlerimize kadınlarımıza hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu şehirden dünya çapında şampiyonlar çıkaracağız inşallah. Gençlerimizi ilim, sanat ve spora güçlü hazırlamak için daha iyi yetiştireceğiz. Gençlik merkezleriyle, spor salonlarıyla, yüzme havuzlarıyla, pek çok imkanla, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Diyarbakırlı gençlerimizin 
yanında olacağız.”

“Gençlerimizin gözündeki parıltıyı, aydınlığı artırmaya devam edeceğiz"

Diyarbakır'da temaslarını sürdüren Bakan Kasapoğlu, Dicle ilçesinde yaptığı konuşmada ise Diyarbakır'ın Türkiye demek olduğunu ifade ederek, "Siz gönüllerimizdesiniz, kalplerimizdesiniz. Sizlere hizmet etmek, sizler için çalışmak bizim için ayrı bir onur, ayrı bir şeref demektir" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Diyarbakır'a, Diyarbakır'ın ilçelerine, Dicle'ye gençler, kadınlar için kazandırdıkları spor tesislerinin sayısını artırmaya devam edeceklerini aktararak, "Gençlerimizi daha iyi yetiştirmek için, bu coğrafyayı daha güçlü temsil etsinler, daha iyi rekabet etsinler diye gençlik merkezlerimizle, eğitim yuvalarımızla ışık saçmaya, onların gözündeki parıltıyı, aydınlığı artırmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu hizmetleri milletin emrine amade kılarak yaptıklarını dile getiren Kasapoğlu, yeni projelerle, yerel yönetimlerle daha güçlü iş birliğiyle, birlik ve beraberlikle, gençlere, yarınlara hizmet için beraber var olmaya devam edeceklerini aktardı.

“Dicle’deki futbol sahası eksikliğini hızlı bir şekilde gidereceğiz”

Bakan Kasapoğlu, sporun çok önemli olduğunu, Bakanlık olarak sporun her branşına çok önem verdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Futbol sahası noktasında burada eksiklik var, hızlı bir şekilde onu inşa edeceğiz. Bakanlık olarak 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' diye bir proje başlattık. Diyarbakır'dan da yüzme alanında şampiyonlar çıkarmak istiyoruz. Burada havuz yok. Dicle'den yüzme şampiyonları çıkarmak için inşallah yılsonuna kadar, siz aziz Piranlı kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Gençlerimizin yarınları, eğitimi bizim için çok önemli. Buradaki gençlik merkezini sizler için inşallah faaliyete geçireceğiz. Kadınlarımız kendi alanlarıyla ilgili faaliyetlerde bulunacak. Gençlerimiz lisan, gelişim ve kültür sanat alanında eğitim alacak. Orada kütüphane açacağız. Buradan gece gündüz istifade edecekler."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör ataması yapıldı
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör...
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı