Başdanışman Topçu, “Sandıkta birbirine benzemezler ittifakına...
Reklam

Başdanışman Topçu, “Sandıkta birbirine benzemezler ittifakına izin vermeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı programına katıldı.

13 Mart 2019 - 20:53

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı programına katıldı.

Topçu, buradaki programın ardın Polisevi’nde gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı.

Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenlerin olduğunu hatırlatan Topçu, “Türkiye’yi yönetenlerin hamt olsun tarihi şuuru yerinde. Gelecekle alakalı endişeleri, kaygıları var. Bunu beka meselesi olarak görmeyip de nasıl göreceğiz. Birileri orada harita belirliyor. Türkiye’nin olmasını istemiyorlar. Türkiye’yi siyasi bir kaos oluşturarak içine dürmek istiyorlar. Siyasi kaosun sonuna ne gelir? Ekonomik kaos gelir. Sonuna ne gelir? Sokak kargaşaları gelir. Gezi vs. denedikleri olaylar gelir. Ne olur Türkiye içine dürülür. İçine dürülünce ne olur? Hemen kulağımızın dibinde terör koridorunda devlet kurmaya çalışırlar. Bizsiz bizim kardeşlerimizin topraklarında harita yapmaya kalkarlar ki, amaç odur. Türkiye’yi yönetenler hamt olsun bunu gördü. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı da zaten bunu görüyor. Cumhurbaşkanımız her sözünde diyor ki, ‘öleceksek adam gibi ölürüz. O topraklarda da olacağız, o masada da olacağız. Ana muhalefet bunu istemeyebilir. Ama millet bunu istiyor. Ülkeyi yönetenler bunu istiyor.” dedi.

31 Mart seçimlerinin büyük önem taşıdığını belirten Topçu, şunları söyledi:

“Bizim ülkemiz hep beraber yaşıyoruz ki, tehditler altında. 10 yılda bir ihtilallerimiz vardı. En sonunda millet olarak ayağa kalktık. Yerle bir ettik bunları, bu zihniyetleri, 15 Temmuz’da. Sağ, sol meseleleri çıkarttılar. Benim kuşağım iliklerine kadar bundan zarar gördü. Yetişmiş, akıllı, gönlü vatanla çarpan bir kuşağı yerle bir ettiler. Dim maskeli bir terör örgütü önümüze koydular. Çocuklarımızı adeta bir robota çevirdiler. PKK terör örgütünün bize verdiği zararı anlatsak vakit yetmez. Bizim çocuklarımızı dağa çıkarttılar, kendi eşkıyaları yaptılar ve bizim insanımızın üstüne ölüm kustular. PKK Mao’nun taktiği ile kendinden örerek büyü diye önce kürdün 2 yaşındaki çocuğunu katlederek başladı. Bütün bunları görerek nasıl diyebiliriz ki, ‘ne varmış sadece bir belediye başkanı seçeceğiz’ Bunu zaten bu ülke ile ilgili derdi olanlar söylemiyor. Ülkeyi yönetenler söylemiyor. Muhalefet Partimizin Genel Başkanı Devlet Bahçeli bey söylemiyor. Tehlikeyi görüyor, bunu ortaya koyuyor ve millet de bunun etrafında toparlanıyor. Birbirine benzemezler ittifakına izin vermeyeceğiz sandıkta. Ne Kandil’deki yılanları sevindireceğiz, ne Pensilvanya’daki çıyanları. Bu, parti pırtı meselesi değil. Bu tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet meselesi. Ben böyle anlıyorum, böyle görüyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör ataması yapıldı
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör...
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı