Başkan Saygılı, “Tek bir amacımız var. O da bu aziz millete...
Reklam

Başkan Saygılı, “Tek bir amacımız var. O da bu aziz millete hizmetkar olabilmektir.”

02 Mart 2019 - 13:52

Kırıkkale Belediye Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Belediye Başkanı Adayı Mehmet Saygılı göreve geldiği ilk günden itibaren 24 saat vatandaşların hizmetkarı olduklarını ve bu şuurun bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Başkan Saygılı, 17 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı Yardıcısı Fuat Oktay’ın Kırıkkale ziyaretinde halka hitap etti.

Saygılı, meselenin bayrak ve millet olduğunda hiç tereddüt etmeden hazır bir şehir olduğunu hatırlatarak, “Kırıkkale Anadolu’nun ortasında mesele ne zaman vatan, mesele ne zaman bayrak, mesele ne zaman millet olduğunda hiç tereddüt etmeden hazırım diyen bir şehirdir. İşte bu sebeptendir ki, Kırıkkalemiz nüfusuna oranla en fazla şehit veren şehirlerden biridir. 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde hiç tereddüt etmeden henüz daha Cumhurbaşkanımız televizyonlara çıkmadan Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nı ilk dolduran şehirdir. Biz Kırıkkaleliler olarak her zaman canımızı bile seve seve verebileceğimiz bir davamız var. Bu davamız vatan, millet ve bayraktır.” dedi.

 

-“Hemşerilerimizin bize olan desteği şükürler olsun fevkalade.”

 

2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevi kendilerine verdiklerinde halkın da büyük desteğini gördüklerini aktaran Saygılı, “Cumhurbaşkanımız bize bir görev verdi. Allah’ın takdiri, Kırıkkaleli vatandaşlarımızın desteği ile Kırıkkale tarihinin mahalli idarelerde bu zamana kadar almış olduğu en yüksek oyla bu görev bize emanet edildi. O günden bu güne Allah şahittir ki, bir an olsun tereddüt etmeden 24 saat çalışmaya hep hazır olduk. Bu kıymetli vatandaşlarımızın, aziz hemşerilerimizin hizmetkarı olduk. Zaten bizlerin de talip olduğu tek şey buydu. Rabbim eğer bu görevi hizmetkar olmaktan başka bir şekilde nasip ederse bu görevi bana nasip etmesin. Bizim tek bir amacımız var o da bu aziz millete hizmetkar olabilmektir. Bu manada da değerli hemşerilerimizin bize olan desteği şükürler olsun fevkalade hepimizi memnun ediyor. İnşallah 2014 yılında kırmış olduğumuz bu rekoru inşallah 2019 mart seçimlerinde de sizlerle birlikte  kırmaya hazırız.”

Başkan Saygılı’nın konuşmasına salondakiler tarafından coşkulu alkışlarla ve “Kırıkkale sizinle gurur duyuyor” sesleri ile destek verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör ataması yapıldı
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör...
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı