Diyanet hac ve umre konusunda öyle bir karar aldı ki
Reklam

Diyanet hac ve umre konusunda öyle bir karar aldı ki

19 Ocak 2019 - 19:47

Diyanet İşleri Başkanlığı kutsal topraklarda görev alacak personelle ilgili önemli bir karar aldı.

Diyanet bu yıl hac görevli seçim mülakatlarında sigara içmeyen personeli, sigara içen personele tercih edeceklerini duyurdu.

Vatandaşların hac ibadetlerini sahih, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yerine getirebilmelerinde personele önemli görev ve sorumlulukların düştüğü belirtilen yazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş imzasıyla 81 il Müftülüklerine gönderildi.

Yazıda, “Başkanlığımız hac organizasyonu ile kutsal topraklara giden vatandaşlarımızın hac ibadetlerini sahih, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yerine getirebilmelerinde personelimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Bu nedenle organizasyonumuzun her kademesinde görev yapacak personelimizin ehliyetli ve liyakatli olması Başkanlık olarak önem ve öncelik verdiğimiz hususların başında yer almaktadır.

Bu önem ve önceliğe rağmen gerek kafilelerde gerekse ekiplerde görev alan bazı Diyanet personelinin otel önlerinde ve açık alanlarda sigara içtiklerinin müşahede edilmiştir.

Hiç şüphe yok ki, bu durum kutsal toprakların manevi atmosferine yakışmadığı gibi rehberlik yaptığımız hac yolcularımızın da örneklik ve rehberlik noktasında beklentilerine uygun düşmemektedir. Uygun düşmediği için de bu konuda Diyanet organizasyonuyla hacca veya umreye giden vatandaşlardan Başkanlığa sayısız şikâyet dilekçesi gelmiş ve hala gelmektedir.

Bu itibarla bu yıl yapılacak hac görevli seçim mülakatlarında sigara içmeyen personel, sigara içen personele tercih edilecek; daha sonraki yıllarda da sigara içen personele hac organizasyonunda görev verilmeyecektir.” ifadeleri yer verildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı aileyi aradı
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı...