Dr. Fatma Sönmez, “Türk’ün şanlı bayraklarını Karabağ’a...
Reklam

Dr. Fatma Sönmez, “Türk’ün şanlı bayraklarını Karabağ’a asacağız.”

24 Mart 2019 - 01:56

Azerbaycan Devlet Televizyonu Az TV’nin canlı yayın konuğu olan Dr. Fatma Sönmez, Türk’ün şanlı bayraklarını Karabağ’a asacaklarını söyledi.

Karabağ’da olmaktan heyecan ve sevinç duyduklarını belirten  Sönmez, “Ermeni işgali altındaki esir Türk yurdumuz Karabağ’da esaretten kaçan bir avuç kardeşimizle 27 yıl aradan sonra ilk Nevruz Kutlamaları için bir araya geldik. Unutulmaz tarihi bir buluşmaydı. Heyecan ve sevinçti Karabağ’da olmak. Allah’tan diliyorum ki öz yurdumuzun bağımsızlığını tez vakit kutlarız.” dedi.

Karabağ’da olmaktan son derece gurur duyduklarını belirten Sönmez, şunları söyledi:

“Karabağ’da olmak, buradaki kardeşlerle birlikte olmak son derece gurur verdi bana. Bizler uşaklık vaktimizde, “Size selam getirmişem” mangılarıyla büyüdük. Fakat bugün biz Türkiye’den, Türkiye’deki atalardan, analardan, bacılardan, gardaşlardan size selam getirdik. Karabağ’a selam getirdik. Buradaki bu bayram havası Karabağ meselesi nedeniyle biraz boynumuz bükük, yüreğimiz yangın olsa da bu bayram havasını inanıyorum ki, en kısa zamanda Karabağ’ın azatlığı ile ilgili yeniden bayram olarak kutlayacağız. Bütün dünya burada bir araya geldik ve bunu haykırıyoruz. Bütün dünya bilsin ki, Karabağ Türk yurdudur. Karabağ bizimdir. Karabağ Türk yurdu olarak kalacaktır. Karabağ dün de, bu gün de, yarın da bizim olacaktır. Biz, Allah nasip ederse her zaman söylediğimiz gibi bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Türk ilini, Türk töresini hiçbir kuvvet bozmaya gücü yetmeyecektir. Türk’ün şanlı bayraklarını Karabağ’a asacağız inşallah.”  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x