Emine Bulut cinayetinde Flaş Gelişme…!
Reklam

Emine Bulut cinayetinde Flaş Gelişme…!

24 Ağustos 2019 - 07:43

Kırıkkale’de 18/08/2019 tarihinde Emine Bulut’un boşandığı eşi tarafından öldürülmesi olayına ilişkin görüntülerin sosyal ve görsel medyada yer alması üzerine Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığınca basın açıklaması yapıldı. 

Yapılan yazılı açıklamada, “Kırıkkale ilimizde, 18/08/2019 tarihinde, Emine BULUT’un boşandığı eşi Fedai VARAN tarafından öldürülmesi olayı sonrası, Cumhuriyet Başsavcılığımızca etkin ve hızlı bir soruşturma başlatılmış, akabinde Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi´ne şüpheli Fedai VARAN hakkında "Canavarca Hisle Tasarlayarak Adam Öldürme" suçundan cezalandırılması istemi ile İddianame düzenlenerek soruşturma dosyası mahkemeye gönderilmiş ve mahkemece İddianame kabul edilmiştir. 
Yaşanan bu elim olay sonrası, sosyal medyada, maktüle Emine BULUT´un otopsisine ait olduğu iddia edilen bir takım görüntülerin paylaşıldığı görülmüş olup, söz konusu görüntülerin, maktülenin 112 Acil müdahale ekibi tarafından kaldırıldığı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde yapılan müdahale sırasında veya tedavi sonrasına ait gizlice çekildiği anlaşılmıştır. Maksatlı paylaşımlar yaparak Soruşturma Gizliliğini İhlal edenlerin tespiti yönünden Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığımızca, soruşturma başlatılmıştır. 
Müteveffa Emine BULUT´un ölümü ile sonuçlanan olay sonrası, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığımızca, olay anına yönelik şiddet içerikli görüntülerin paylaşılmaması ve yayınlanmaması hususunda, Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği´nce erişimin kısıtlanması ve yayınlanmamasına yönelik kararlar alınmıştır. Alınan bu karara aykırı davranışlar sergileyerek, sosyal medyada, yazılı ve görsel basında infiale neden olan paylaşımlar için ayrıca bir soruşturma başlatılmıştır. 
Başlatılan her iki soruşturmanın safahatı hakkında, gerek görüldüğü zamanlarda, kamuoyu bilgilendirilecektir.” İfadelerine yer verildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri