Erdoğan, "Kimse benim vatandaşıma zulmedemez"
Reklam

Erdoğan, "Kimse benim vatandaşıma zulmedemez"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, AK Parti Bursa mitingine katılarak vatandaşlara seslendi.

15 Şubat 2019 - 18:49 - Güncelleme: 15 Şubat 2019 - 19:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, AK Parti Bursa mitingine katılarak vatandaşlara seslendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, son dönemde yükselen sebze fiyatlarına ve belediyelerin açtığı tanzim satış noktalarına da değinerek, “Kimse benim vatandaşıma zulmedemez. Biz de ne yaparız? Bunları en ucuz fiyatla, en uygun fiyatla vatandaşımıza getiririz. Marketler, zincir marketler şimdi rahatsız oluyorlar. Kusura bakmayın, sen kalkar da bir yıl önceden tarlada bu ürünü satın alır, ondan sonra da bire bir, bire iki, bire üç benim vatandaşımıza satarsan karşında bizi bulursun” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanzim satış uygulamasının serbest piyasa kuralına ters olduğu yönündeki eleştirileri de hatırlatarak, kısa ömürlü gıda ürünlerinde aşırı kârlandırılmış fiyatların uygulanamayacağının altını çizdi ve “Şimdi biz bu kararı aldık, bir anda fiyatlar ne oldu, yarıya indi, daha da inecek. Ve bizler üreticiyle tüketici arasındaki bu bağı kuracağız” sözlerine yer verdi.

“EKONOMİDEKİ DALGALANMANIN OLUMSUZ ETKİLERİNİ KONTROL ALTINA ALDIK”

Bursa’da da bugün üç, yakında 10 tanzim satış noktasının hizmet vermeye başlayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiç kimsenin millete karamsarlık aşılamasına, milletin ekmeğiyle oynamasına izin vermeyeceklerini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tür oyunların amacı sebze-meyve değil, doğrudan Türkiye ekonomisidir, Türkiye’dir. Hâlbuki ekonomideki dalgalanmanın olumsuz etkilerini büyük ölçüde kontrol altına aldık” dedi

Geçen yılın cari açığının, son 9 yılın en düşük rakamı olan 27,6 milyar dolara gerilediğine, ihracatta 170 milyar dolara doğru gidildiğine, küresel düzeyde yabancı yatırımlar geçen yıl yüzde 19 gerilerken Türkiye’de yüzde 14’lük bir artışla 13,2 milyar dolara ulaşıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun Türkiye’ye duyulan güvenin işareti olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Görüldüğü gibi, ne yaparlarsa yapsınlar, hangi araçları kullanırlarsa kullansınlar, nereden saldırırlarsa saldırsınlar Türkiye’yi durdurmayı başaramıyorlar. Çünkü bu millet sadece Rabbinin katında eğilir, biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz, başka yer de asla… Biz kimseye dikleşmiyoruz, sadece inancımızdan ve tarihimizden aldığımız güçle dik duruyoruz, dimdik ayakta durmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MİLLETİN ÖNÜNÜ OYNADIKLARI OYUNLARLA KESEMEYENLER, BUNDAN SONRA DA KESEMEYECEKLER”

Konuşmasında ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türkiye’ye yapılan yaptırım tehditlerine hiçbir zaman aldırmayacaklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu milletin önünü Bursa’nın, Edirne’nin, İstanbul’un önünde kesemeyenler, bu milletin önünü Çanakkale’de, İstiklal Harbimizde kesemeyenler, bu milletin önünü darbelerle, cuntalarla, vesayetle kesemeyenler, bu milletin önünü Irak sınırına, Suriye sınırına teröristleri yığarak kesemeyenler, bu milletin önünü siyasette, diplomaside, ekonomide oynadıkları oyunlarla kesemeyenler, emin olun, bundan sonra da kesemeyeceklerdir.”

Konuşmasının ardından Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyarette yetkililerden müze hakkında bilgi aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı aileyi aradı
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı...