Aileler şehit evlatları için, polisler ise meslektaşları için fidan dikti


Aileler şehit evlatları için, polisler ise meslektaşları için fidan dikti

Kırıkkale’de Şehit Polisler Koruluğu alanına şehit polisler içi fidan dikimi yapılarak dikilen fidanların başlarına da şehit polislerin isimlerinin yer aldığı tabelaları bırakıldı.

Kırıkkale’de Polisevi bahçesindeki alana düzenlenen törenin ardından 40 şehit polisin adına fidan dikimi yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmasının ardından başlayan programda, şehitler için dua yapıldı.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu şehit aileleriyle birlikte fidanları toprakla buluşturup, can suyu verdi.

Törende şehit aileleri, şehit evlatları adına, polisler ise şehit düşen meslektaşları için fidanları toprakla buluşturdu.

Törende konuşan Vali Sezer, her vesilede şehitleri rahmetle andıklarını söyledi.

Şehitleri fidan dikme vesilesi ile bir kez daha yad ettiklerini belirten Sezer, “Millet olarak, bu ülke, bu millet ayakta durduğu müddetçe onları şükranla ve minnetle anacaktır. Bugün yine onları hayırla yad etme ve hatırlama vesilesi olarak yine dinimizce de çok hayırlı bir iş olan burada kendi adlarına fidan dikerek inşallah onları en azından bu mekan burada durduğu müddetçe hayırla yad edeceğiz. Biz burada olsak ta olmasak ta. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum hepsine. Allah mekanlarını cennet eylesin, ruhlarını şad eylesin.” diye konuştu.

Vali Sezer ve beraberinde İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, diktikleri fidanın başına 2018 yılında Rize´de makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin isim tabelasını yerleştirdi.

Şehit Annesi Şehri Bozkurt da, 2016 yılında Şırnak´ın Cizre ilçesinde, terör örgütü PKK üyelerince bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Şehit oğlu Ferhat Bozkurt için fidan dikti. Anne Bozkurt, “Oğlum için diktim. Şehidim için. Çok güzel bir duygu. Onun için burada bir yeşillik olacak.” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne düzenlenen hava saldırısında şehit düşen özel harekat polisi Hakan Yorulmaz´ın babası İsmail Yorulmaz ise şehit oğlu Hakan Yorulmaz için fidanını diktikten sonra şunları söyledi:

“7. ayın 15’inde hain bir darbe girişiminde en kıymetli varlığımızı vatan için, millet için, Allah için toprağa verdik. Ve onun adına da sağolsunlar Emniyet Müdürümüz Mahmut Çorumlu ve ekibine hepsine teşekkür ederim ve buradaki katkı sağlayanlara da teşekkür ederim. Ve bunu çocuğumuzun adına, Polis Memuru Şehit Hakan Yorulmaz adına bu çamı buraya diktik. Bu çam yaşadıkça onun inşallah manevi hatırasına da biz sahip çıkacağız. O da burada yaşayacak inşallah. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gani gani rahmet diliyorum. Kalanlarına da sabrı cemiller diliyorum. Allah hepimize sabırlar ihsan etsin.”

Diğer şehit aileleri de şehitleri için fidanlarını toprakla buluşturdu.