İhanetlere dayanamayan İYİ Partili başkan kararını verdi
Reklam

İhanetlere dayanamayan İYİ Partili başkan kararını verdi

11 Mayıs 2019 - 00:10

Kırıkkale’nin Keskin İlçesinde aralarından eski İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanının da bulunduğu 150 İYİ Partili, AK Parti’ye geçti.

İYİ Parti eski Kurucu İlçe Başkanı Lütfi Pekince, yaptığı açıklamada partideki ihanetleri, oluşumları göz önüne alarak İYİ Parti’den ayrılma ihtiyacı duyduklarını belirtti.

AK Parti İlçe Başkanlığına müracaat eden İYİ Partililer, 2 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin Belediye Başkanı adayı Dede Yıldırım’ı desteklemek için AK Parti’ye geçiş yaptı. Geçiş yapan İYİ Partililere AK Parti İlçe Başkanlığında AK Parti rozetleri takıldı.

AK Parti’ye geçiş yapan eski İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı Lütfi Pekince yaptığı açıklamada, “İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı olaraktan Keskin ilçesinde 1,5 seneye yakın ilçe başkanlığı yaptım. Partiyi belirli bir seviyeye getirdim. Partideki hiyanetleri, oluşumları göz önüne alaraktan İYİ Parti’den ayrılmak ihtiyacı duydum. Ülkemizin şuan ki durumunu göz önüne alaraktan ilçemizde, ilimizde şehitlerimizin olmasından dolayı 10-15 gün önce bir şehidimiz, dün bir şehidimiz bunları göz önüne alaraktan sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için AK Parti’ye geçmiş olduk. Ve burada hizmetimizi devam ettireceğiz. Buradaki 2 Haziran seçimlerinde sayın Belediye Başkan adayımız Dede Yıldırım’ın etrafında kenetlenip ilçemizde Belediye Başkanlığını Allah’ın izniyle büyük bir oy farkıyla kazanmayı hedefliyoruz. AK Parti’de gücümüzün yettiği kadar, elimizin erdiği kadar, hizmeti yapmak için sayın Dede Yıldırım’ın burada Belediye Başkanlığını kazanması için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da görüşlerini ilçemizde yaymak için memleketimizin ekonomik durumunu, terör durumunu göz önüne alaraktan AK Parti’de siyaset yapmak için AK Parti’ye geçmiş bulunuyorum.” İfadelerini kullandı

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen de, “Kurucu başkan sağ olsun ekibiyle birlikte arkadaşlarıyla birlikte AK Parti’ye geldiler sağ olsunlar. Tabii biraz önce başkanımızın da ifade ettiği gibi sadece buradaki arkadaşlarımız değil, daha buraya gelemeyen birçok kıymetli arkadaşımız da bizimle birlikte siyaset yapacaklarını ifade ettiler. Buda tabii bizi çok gururlandırdı çok mutlu etti. Tabii Kırıkkale vatanına, milletine, bayrağına bağlı milleti için bir an olsun gözünü kırpmadan canını verecek vatan evlatlarından oluşan bir şehirdir. Bu hassasiyetle birlikte AK Parti şemsiyesi altına gelip siyaseti birlikte yapma noktasında yanımıza gelmiş olması bize büyük bir güç kattı, büyük bir moral verdi. Biz de sizlerin huzurunda başkanımıza, ekibine, arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum ve çok teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut ise, “31 Mart’tan sonraki süreçten itibaren diğer partilerden de var. MHP’den de katılımlarımız var. İYİ Parti’den bugün ilçe Başkanı abimiz Lütfi bey birlikte 150 kişiye yakın katılım oldu. Biz bunların kayıtlarını da aldık. Az önce gördüğünüz gibi başkanımız rozetlerini de taktılar. AK Partiyle siyaset yapmaya birlikte omuz omuza siyaset yapmaya devam edeceğiz inşallah.” diye konuştu

AK Parti Keskin İlçe Başkanlığında düzenlenen programda AK Parti’ye geçiş yapan eski İYİ Parti kurucu ilçe başkanı Lütfi Pekince’ye ve diğer partililere rozetini AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen taktı.

Buradaki programın ardından Türkiye-İran sınırındaki Iğdır'a bağlı Dilucu bölgesinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan Kırıkkaleli Piyade Sözleşmeli Er Hakan Özdemir ve diğer şehitler için dualar edildi.

2019/05/2019-05-11-00-11-39.png
2019/05/2019-05-11-00-11-42.png
2019/05/2019-05-11-00-11-45.png
2019/05/2019-05-11-00-11-49.png
2019/05/2019-05-11-00-11-52.png

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör ataması yapıldı
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör...
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı