Kavgaya biber gazı ile müdahale eden polis görevden...
Reklam

Kavgaya biber gazı ile müdahale eden polis görevden uzaklaştırıldı

Denizli il göç idaresi önünde meydana gelen arbedeye biber gazıyla müdahele eden polis memuru görevden uzaklaştırıldı.

06 Mart 2019 - 07:51 - Güncelleme: 06 Mart 2019 - 10:42

Denizli il göç idaresi önünde meydana gelen arbedeye biber gazıyla müdahale eden polis memuru görevden uzaklaştırıldı.
 
Polis ekipleri Suriye ve İran vatandaşları arasındaki kavgayı ayırmak için olay yerine gelerek müdahale etti, Ancak kavganın devam etmesi üzerine polis, biber gazı sıkarak tarafları ayırmaya çalıştı.

Bir polis memurunun kalabalığa biber gazı sıkma anı olay yerinde bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülenerek, sosyal medyada paylaşıldı olayın ardından Polis memurunun biber gazlı müdahalesiyle ilgili Denizli Valiliği soruşturma başlattı.

Denizli Valiliğinden olayla ilgili açıklama geldi;

Bazı yayın organları ve sosyal medyada yer alan Denizli İl Göç İdaresi önünde yaşanan olay ile ilgili kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi ile alakalı olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
 
Uluslararası Koruma Başvurusunda Bulunma ve Uluslararası Koruma Başvuru Sahiplerinin her Pazartesi günü Denizli İl Göç İdaresi Müdürlüğünde başvuruda bulunma ve kimlik yenileme işlemleri için sıra verilmektedir. Kimlik yenileme işlemleri için Denizli İl Göç İdaresi Müdürlüğünde sıra almak isteyen yaklaşık 450 kişinin bulunduğu bir ortamda oluşan arbedenin önlenmeye çalışılması sırasında meydana gelen olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmış olup, ilgili polis memuru geçici olarak görevden uzaklaştırılmıştır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Önder içöz
    8 ay önce
    Bu ne arkadaş ya polis olaya müdahale etse kabahat etmese kabahat onlarda ne yapacagini şaşırmış vaziyette.ben bir polis değilim ama ülke sevdalısı biri olarak askere polise böyle haksızlık yapılınca dayanamıyorum.isyan ediyorum.adamlar ülkelerinde böyle bi arbede meydana getirse acaba oranın kolluk kuvvetleri olayı yatıştıramayınca ne yapardı çok merak ediyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 ilin Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
3 ilin Milli Eğitim Müdürü görevden alındı