Kırıkkale’de Kaymakam mevsimlik işçilerin çocuklarına sahip...

Kırıkkale'de Kaymakam mevsimlik işçilerin çocuklarına sahip çıktı

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde mevsimlik işçilerin çocuklarına yönelik başlatılan çalışmalar eğitim öğretimin öncesinde daha da hızlandırıldı.

11 Ağustos 2018 - 22:30 - Güncelleme: 11 Ağustos 2018 - 22:45

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde mevsimlik işçilerin çocuklarına yönelik başlatılan çalışmalar eğitim öğretimin öncesinde daha da hızlandırıldı.

Sulakyurt Kaymakamı Yunus Emre Vural, köyleri ziyaret ederek özellikle de ormanlık arazilerinde yaşayan ailelerle bir araya geldi.

Ailelerin çocuklarının eğitimleri hususunda şartlar ne olursa olsun aksatılmaması gerektiğini, geleceğimizin teminatı olan çocukların ve gençlerin eğitimlerinin kesinlikle aksatılmaması gerektiğini belirtti.

Mardin’den gelerek ilçeye bağlı Alişeyhli köyü ormanlık alana yerleşen Yusuf Tekin ve diğer mevsimlik işçilerle görüşen Kaymakam Vural, çocuklarla yakından ilgilenerek ailelerin sorunlarını dinledi.

Kaymakam Vural burada yaptığı konuşmada, mevsimlik işçi aileleri ve çocuklarının çeşitli sorunlarına yönelik hizmetlerin aksatılmadan yerine getirildiği belirterek, “Mevsimlik işçilerin öncelikle ilçeye ulaşımlarını sağlamak zorundayız. Yollarda iş makinelerimiz çalışmak suretiyle yollar düzeltiliyor. Böylelikle ormanlık arazide kalan mevsimlik işçilerin köylerimize, oradan da ilçeye ulaşımlarını kolaylaştırıyoruz. Her türlü gıda ve giyecek yardımında da bulunuyoruz. Ayrıca yakacak yardımına muhtaç olduklarında da onları da temin ediyoruz.” dedi.

- “Mevsimlik işçi çocuklarının coğrafyaları, yaşadıkları yerler kaderleri olmamalı”

Mevsimlik işçi ailelerin çocuklarının eğitimlerine de büyük önem verdiklerini anlatan Vural şunları kaydetti:

“Önemli noktalardan biri de çocukların her türlü okul ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çocukların okula gidiş gelişlerini sağlayan özel öğrenci servisi tutuyoruz. Yöremizdeki çocukların okumaları için ve eğitimlerinin aksamaması için elimizden gelen gayreti en üst seviyede gösteriyoruz. Ailelere de telkinlerde bulunuyoruz ki, bu kadar emek boşa gitmesin, zayi olmasın. Çocuklar buradan sonraki gidecekleri yerde de aynı şekilde eğitimlerine devam etmeliler. Çocukların coğrafyaları, yaşadıkları yerler kaderleri olmamalı. Devlet olarak nerede olursa olsun her öğrenciye aynı fırsatı sunmak durumundayız. Daha önceki yıllarda da yöremizdeki pek çok mevsimlik işçilerin çocuklarını bu şekilde eğitimlerini aksatmadan okutmuştuk. Bu uygulamayı bu yıl da aynı şekilde devam ettireceğiz. Gerçekten çok güzel sonuçlar ve geri dönüşler alıyoruz. Çocuklar derslerinde başarılar elde ediyor. Aileler de bu sonuçları görünce daha mutlu oluyorlar.” Haber: A.Kavaklı

2018/08/2018-08-11-22-35-02.jpg
2018/08/2018-08-11-22-35-06.jpg
2018/08/2018-08-11-22-35-08.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca, hastanelerdeki yoğunluğu azaltmanın formülünü söyledi
Sağlık Bakanı Koca, hastanelerdeki yoğunluğu azaltmanın...
Bakan açıkladı: Elektronik ticarette güven damgası uygulaması
Bakan açıkladı: Elektronik ticarette güven damgası uygulaması