Kırıkkale’de MHP’de toplu istifa
Reklam

Kırıkkale’de MHP’de toplu istifa

Kırıkkale’de AK Partili eski Belediye Başkanı MHP’den aday gösterilmesi gerekçesiyle MHP ilçe teşkilatı topluca istifa etti.

01 Aralık 2018 - 21:17

Kırıkkale’de AK Partili eski Belediye Başkanı MHP’den aday gösterilmesi gerekçesiyle MHP ilçe teşkilatı topluca istifa etti. 

Kırıkkale´nin Bahşili ilçesinde AK Partili eski Belediye Başkanı MHP’den aday gösterilince MHP ilçe teşkilatının tamamı istifa etti. 

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, AK Partili eski Bahşili Belediye Başkanı Halil İbrahim Bişkin’i MHP’den aday göstermesinin ardından MHP ilçe teşkilatı tamamen istifa etti. 

Parti binası önünde basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Hasan Çağlayan, MHP Kırıkkale İl Teşkilatının kendilerini ciddiye almadıklarını belirterek toplu bir şekilde istifalarını il başkanlığına ve MHP genel merkezine sunacaklarını söyledi. 

Bahşili İlçe Başkanı Hasan Çağlayan, şunları kaydetti: 

“Bu partiye gönül vermiş bir kişiyiz. Teşkilatım olarak da uzun zamandır görevdeyim. Bizim yönetimimizin aldığı karara göre 14’e 10 karar ile Dağıstan Bilgiç’i aday gösterilmesi istendiği için bende bunu onayladım. Bende genel merkezimize bildirdim. Genel merkezimizin onayı vardı ama arkamızdan başka bir partiden atanamayıp bizim partimize geldi. Hep de bizim partimize karşı oy kullanıldı. Bizden de aday adaylığını koydu tabi herkes aday adayı olabilir ama yönetimimin kararı istenmedi. Ona 4, 1 karar ile bunu ilettik kendilerine onun için istifa ettik. Bunu yapan il tanımadı bizi. Kararımızı ciddiye almadı. Ben iletirim genel merkeze dedi. Biz ilettik ondan önce raporu. İl de zaten bizi ciddiye almadı ben gerekeni söyledim dedi. Bu sebepten dolayı ilçe teşkilatım ile yönetimim istifa etmek zorunda kaldık. 14 aslımız var, 14 yedeğimiz var. MHP İl genel Meclis Üyesi arkadaşımızda istifasını sundu. Üyeliğinden istifa ettiler. Tamamen ilin bizi ciddiye almamasından kaynaklıdır. Atanan arkadaşımızı teşkilatımız istemiyor. Bende ilçe başkanı olarak ta teşkilatımın yanındayım, bende istemiyorum. Kadın kolları ne kollarımız varsa hepsi dağıldı artık hiç sormaya gerek yok.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Emine Bulut'un bıçaklanma sonrası görüntülerini çekmişti....!
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı aileyi aradı
Son Dakika...! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale’deki acılı...