Market ve pazardaki fiyatlar yarı yarıya düştü
Reklam

Market ve pazardaki fiyatlar yarı yarıya düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş artışlar karşısında bakanlıklar ve belediyeler aracılığıyla gereken adımları attıklarını, tanzim satış noktalarının kurulmasıyla market ve pazardaki fiyatların yarı yarıya düştüğünü söyledi.

19 Şubat 2019 - 21:53

Isparta hükümet meydanında yapılan mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş artışlar karşısında bakanlıklar ve belediyeler aracılığıyla gereken adımları attıklarını, tanzim satış noktalarının kurulmasıyla market ve pazardaki fiyatların yarı yarıya düştüğünü söyledi.

Vatandaşın canına kast edenlere karşı verdikleri mücadeleyle, lokmasına kast edenlere karşı verdikleri mücadelenin aynı olduğu vurgusunda bulunan Erdoğan, “Ispartalı çiftçi kardeşimin kilosunu 1 liraya sattığı meyveyi, şayet Ankara’daki, İstanbul’daki vatandaşım 10-15 liraya evine götürüyorsa, burada fırsatçılık var demektir. Burada gerçekten ihanet var demektir. Kimse kusura bakmasın, bunun adı ticaret değil vurgundur, soygundur. Bunun adı, insanımızın rızkını alavere, dalavereyle iç etmektir” değerlendirmesinde bulundu.

Devletin görevinin, bunu engellemek olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş artışlar karşısında bunu yaptıklarını, bakanlıklar ve belediyeler aracılığıyla gereken adımları attıklarını, tanzim satış noktalarının kurulmasıyla market ve pazardaki fiyatların yarı yarıya düştüğünü hatırlattı.

“TANZİM SATIŞ MÜESSESİNİ BİR SÜRE DAHA DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Bu hamlemizle kazanan milletimiz, kaybeden ise fırsatçılar oldu. Bu adımımızla kazançlı çıkan insanımız, kaybeden ise domates, patlıcan, biber fiyatına bel bağlamış Bay Kemal gibi siyaset simsarları oldu. Devletimizin, vatandaşlarının hak ve hukukunu koruma noktasındaki kararlılığı herkes tarafından görülmüş oldu. Tanzim satış müessesini bir süre daha devam ettireceğiz. Her şey yolunda giderse bu yöntemi sona erdiririz. Şayet fırsatçılar direnmeye devam ederse, sistemi sürdüreceğiz. Fahiş fiyat artışları tespit ettiğimiz diğer alanlarda da benzer yollara başvuracağız. Ne üreticimizin ne tüccarımızın ne de vatandaşlarımızın zarar görmesine asla müsaade etmeyeceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırıkkale'de pompalı tüfekle vurulan kişi öldü
Kırıkkale'de pompalı tüfekle vurulan kişi öldü
Öğretmenler mesleki çalışmada voleybol maçı yaptı
Öğretmenler mesleki çalışmada voleybol maçı yaptı