MEB’den yeni müfredat değişikliği açıklaması
Reklam

MEB’den yeni müfredat değişikliği açıklaması

13 Mart 2019 - 21:11

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerine çalıştıklarını söyledi.

Durmuş, Kırıkkale’de katıldığı bir panel sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin yeni müfredat çalışmaları ve haftalık ders saatleriyle ilgili soru üzerine Durmuş, ay sonunda yeni müfredatı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklayacağını söyledi. 


2023 eğitimde vizyon çalışmalarında yapılacakların bir takvim çerçevesinde olduğunu belirten Durmuş, “Malumunuz Sayın Bakanımızın Ekim ayı başlarında ilan ettiği “Eğitimde Vizyon 2023” çalışmamız vardı. O vizyon çalışmasında her şey takvime bağlı bir şekilde var. Yine orada bakan beyin ilan ettiği takvim Mart sonunda; bütün sınıflarla alakalı programların açıklanmasına dair her şey olacak. Dolayısıyla orada haftalık ders çizelgeleri ve azalan dersler, eklenen dersler, programlar vs. tüm boyutlarıyla bu konuyu bakan bey ilan edecek. Şu anda neyi söylersek erken söylemiş oluruz.” dedi.

-“Haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerine çalışıyoruz.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Mart ayı sonunda önemli açıklamalarının olacağını hatırlatan Durmuş, şunları söyledi:

“Ay sonu bakan bey ilan edecek. 2023 vizyon belgesinde yazdı zaten. Sayın Bakanımız bu olayı da ilan etti. Söylediğimiz şey şu. Haftalık ders çeşidinde ve saatinde bir azalma üzerine çalışıyoruz. Ama bunun ne olduğu, nasıl olduğu, boyutları, nasıl uygulanacağı konularının hepsi Sayın Bakanımız tarafından ilan edilecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri