Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, “Her sınav, geleceği...
Reklam

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, “Her sınav, geleceği belirleyen yolların bir parçadır”

14 Haziran 2019 - 23:35

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, sınavların gençlerin hayatında önemli noktaları oluşturduğunu ifade ederek, her sınavın geleceği belirleyen yolların birer parçası olduğunu söyledi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adaylara başarılar dileyen Tüfekçi, yaptığı açıklamada, gençlerin geleceğin yapı taşları olduğunu söyledi.

Bireylerin hayatta bazı önemli noktaları fırsata çevirmeleri gerektiğini hatırlatan Tüfekçi, “Sonucu ister istediğiniz gibi olsun, ister olmasın her sınav geleceğinizi belirleyen yolun bir parçasıdır. Önemli olan bu yoldaki parçaları doğru birleştirmek, karşılaştığınız durumları fırsata çevirmek, geçmişten ders alarak geleceğe emin adımlar atmaktır.” dedi.

Hiç bir hayat ve başarı serüveninin tek başına gerçekleşmeyeceğini hatırlatan Tüfekçi, şunları söyledi:
“Her serüvenin ardında mutlaka görünen ya da görünmeyen kahramanlar vardır. Gençlerimizin hayat yolculuklarının kahramanları da öğretmenlerimizdir.Sınavlara hazırlanma sürecinde öğrencilerimizi büyük bir emek ve fedakarlık ile hayata hazırlayan ve onlara destek veren ailelerimize; başarıyı hedefleyerek bilgi birikimlerini öğrencilerimize aktaran, özveri ile çalışan öğretmenlerimize teşekkür ederim. YKS´ye girecek tüm gençlerimize gönüllerinin arzuladığı gibi güzel bir sınav geçirmelerini temenni ederek, başarılar dilerim.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri