Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, “Kilim dokur gibi öğrencileri...
Reklam

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, “Kilim dokur gibi öğrencileri işlemeliyiz.”

26 Eylül 2019 - 14:35

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, eğitimde son bir yılda önemli mesafeler katettiklerini belirterek, bu başarı ve gayretin daha da artırılacağını söyledi.

Tüfekçi, 17 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kentteki çeşitli işletmelerin temsilcileri ile bir araya geldi.

Öğrencilerin işletmelerde beceri yönünden önemli kazanımlar elde ettiğini belirten Tüfekçi, “Öğrencilerimizin yetiştirilmesine katkısı olan tüm sektörlerimizin, işyerlerimizin temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Hep birlikte bu çocukların yetiştirilmesine destek veriyorlar. Öğrenciler bu sayede ileride yapacakları mesleklerini daha şimdiden uygulayarak öğrenme fırsatı buluyor.” dedi.

Kırıkkale’nin her geçen gün akademik alanda, sosyal ve kültürel alanda çok iyiye doğru gittiğini  hatırlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:

“Bu sene başarıyı artırma projeleri başlattık ve arı gibi çalışıyoruz. Kamuoyunun eğitimde pozitif düşünmesi bizim için çok önemli. Geçen yıldan bu yıla ekip arkadaşlarımızın özverileri ve öğretmenlerimizin gayreti ile çok güzel gelişmeler sağlamış olduk. Kırıkkale, hem akademik anlamda, hem sosyal, hem de kültürel alanda çok iyiye doğru gidiyor. Hızlı bir yükseliş var. Arkadaşlarımızla birlikte hep alanlardayız, okullardayız öğretmen ve öğrencilerimizin yanındayız. Bu şehirde eğitim konuşulsun istiyorum. Bu nedenle her gün okullarımızdayız. Bizim yerimiz öğrencilerin olduğu yerlerdir. Öğretmen arkadaşlarımızla sürekli temas halindeyiz. Kilim dokur gibi eğitimi dokumalıyız. Kilim dokur gibi öğrencileri işlemeliyiz. Özellikle projelerle öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini artırmalıyız. Bu projeler sayesinde öğrencilerin ufukları da yeşermektedir. Teknolojiyi daha yakından yakalayan gençler yetiştirmeliyiz.”

Toplantıya, sektör temsilcilerinin yanı sıra Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy, Okul Müdürü Bilgin Cankar ile sektör temsilcileri katıldı.

2019/09/2019-09-26-14-46-18.png

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye kaldırıldı
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye...
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında