Modemlerin arkasında bulunan USB girişleri ne işe yarar
Reklam

Modemlerin arkasında bulunan USB girişleri ne işe yarar

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte hepimizin evlerinde olan bu cihazlar da gün geçtikçe değişiyor.

18 Şubat 2018 - 23:00 - Güncelleme: 18 Şubat 2018 - 23:37

Bu haberimizde artık günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan internet kullanımını sağlamak için erişim sağlayıcı cihazımız olan modemlerlerin bilinmedik özelliklerinden bahsedeceğiz.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte hepimizin evlerinde olan bu cihazlar da gün geçtikçe değişiyor. Modemlerin arkasında bulunan USB girişlerinin ne işe yaradığından bahsedeceğiz. USB girişlerini kullanabileceğimiz üç dört yöntem mevcut.

USB flash disk takabiliriz.

Modemimizin arkasına taktığımız USB belleğe ağa bağlı olan tüm cihazlar erişebilir. Kullanıcılar belleğin içindeki dosyalara erişebildiği gibi yerel bir paylaşım da oluşturulabilirler.

Yazıcı Bağlantısı

Eğer bir yazıcımız varsa yazıcımızı USB girişinden ağa bağlayarak ağa bağlı olan tüm cihazların yazıcıya dosya göndermesini ve yazdırması sağlayabiliriz.

USB internet sağlayıcılar

TTNET Gezgin, Turkcell vinn ve Vodafone Vodem gibi cihazlarınızı modeminizin USB girişine takarak herhabgi bir DSL girişine ihtiyaç duymadan USB modeminizi kullanablirsiniz.

Telefonunuzu şerj edebilirsiniz.

Modeminizi elektriğe bağladıktan sonra USB uyumlu şarj cihazınızı modeminizin arkasında bulunan USB girişine takıp telefon bağlantısını sağladıktan sonra telefonunuzun şarj olduğunu göreceksiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör ataması yapıldı
Yeni rektör atamaları Resmi Gazete'de. 11 üniversiteye rektör...
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı
19 Mayıs 1919 anısına 100. yılda 1919 organ bağışçısı