Öğrenciler teneffüslerde de kitapla buluşuyor
Reklam

Öğrenciler teneffüslerde de kitapla buluşuyor

Kırıkkale’de lise öğrencileri teneffüs ve öğle aralarında kitapla buluşuyor.

14 Şubat 2019 - 09:27

Kırıkkale’de lise öğrencileri teneffüs ve öğle aralarında kitapla buluşuyor.

Beşir Atalay Anadolu İmam Hatip Lisesinde okul koridorlarında özel olarak kitap okuma köşeleri oluşturuldu.

Öğrencileri derslerin dışındaki zamanlarda da kitapla buluşturmayı hedefleyen okul yönetimi, öğrencilerde kitap okuma alışkanlıklarının zinde tutulmalarını sağlıyorlar.

Okul Müdürü İdris Akgül yaptığı açıklamada, öğrencileri her an kitapla buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Okulun yanı sıra okula ait pansiyonda da okuma köşeleri oluşturduklarını belirten Akgül, “Burada maksadımız öğrencilerimizin teneffüs aralarında, öğle paydoslarında her an, her dakika kitaba rahatça ulaşmalarını sağlamak ve öğrencilerde kitap okuma alışkanlığının da geliştirilmesini sağlamaktır. Aynı uygulamayı okul pansiyonumuzda da gerçekleştirdik.” dedi.

Kitap okuma köşelerinin kütüphanedeki kitaplarla zenginleştirdiklerini aktaran Akgül, şunları söyledi:

“Köşelerdeki kitap raflarını kütüphanemizdeki kitaplarla zenginleştirip öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Raflara kitapları yerleştirdiğimizde gördük ki, öğrenciler kitapları alıp okuyorlar. Bundan büyük memnuniyet duyduk. Zaten amacımız da buydu. Öğrencileri kitapla buluşturmak ve onlara kitap okutmak. Bu uygulamamız bundan böyle devam edecek. Öğrenci kullandığı sosyal alanlarda kitaplardan uzak olmayacak.”

 

“-Kitaba daha rahat ulaşıyoruz.”

 

10. sınıf öğrencisi Haydar Laçin, uygulamadan memnun olduklarını dile getirerek, “Öncelikle kitap okuma köşesini hazırlayan emektar öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun çok iyi bir sistem. Teneffüste gezmek varken, kantince abur cubur yemek varken şuan burası daha da fazla ilgimizi çekiyor. Buraya geliyoruz. Normalde alıp götürmememiz lazımken kitaplara bakıyoruz beğendiğimiz olursa alıp götürüyoruz. Kitaba daha rahat ulaşıyoruz. Normalde yukarıda kütüphanemiz de var. Ama burada kitapla iç içeyiz. Burada kitapla iç içe olmamız bize de ayrı bir avantaj sunuyor.” İfadelerini kullandı.

 9. sınıf öğrencisi Mehmet Han Erkan ise, “Köşenin yapılması bizim için güzel oldu. Kitaplarla iç içeyiz. Öğlen aralarında, dışarılarda gezmek yerine buralarda kitap okuyabiliyoruz. Bu imkanları bize sundukları için okul müdürümüze teşekkür ediyoruz. Bazı okullarda hiç yok. Kitaplar bizim için önemli, değerli.” diye konuştu.

2019/02/2019-02-14-00-30-04.jpg
2019/02/2019-02-14-00-30-08.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x