Öğrencilere burs desteği
Reklam

Öğrencilere burs desteği

07 Ağustos 2019 - 13:20 - Güncelleme: 07 Ağustos 2019 - 13:22

Yeşilay, üniversitelerde, enstitülerde ve araştırma merkezlerinde tütün-sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar ve diğer bağımlılık türleri ile ilgili tez çalışması yapacak ve Yeşilay’ın bağımlılık çalışma alanlarına katkıda bulunacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs desteği sağlayacak.

Konu hakkında açıklama yapan Yeşilay Kırıkkale Şube Başkanı Muhammet Erkam İşler, “Ülkemizde bağımlılıklara dair akademik yayınların istenilen sayıda olmaması, bağımlılıkla mücadelede etkin politikaların geliştirilip uygulama mekanizmalarının kurulmasına kadar birçok alanda teorik çerçevenin oluşturulmasında eksikler meydana getiriyor. Buradan hareketle yola çıkan Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde kaynak oluşturabilecek, sağlık bilimlerinden sosyal bilimlere kadar birçok alanda hazırlanacak nitel ve nicel araştırmaların desteklenmesi için 2014 yılından bu yana Lisansüstü Tez Araştırma Bursu Destek Programı ile bağımlılıklar alanında yapılacak tez çalışmalarına destek veriyor. Yüksek Lisans öğrencilerine 12 ay süreyle bin lira, doktora öğrencilerine 18 ay süreyle bin 500 lira burs desteği verilecek.” dedi.

Son başvuru tarihi 19 Ağustos 2019 olarak belirtilen açıklamada, Lisansüstü Burs Programı kapsamında, Tütün Kullanımı ve Bağımlılığı, Uyuşturucu Madde Kullanımı ve Bağımlılığı
Alkol Kullanımı ve Bağımlılığı, Teknoloji Kullanımı ve Bağımlılığı, Kumar ve diğer davranışsal bağımlılık türleri alanlarına yönelik tez çalışmaları değerlendirmeye alınacak.

Başvuru ve diğer detay ise Yeşilay’ın www.yesilay.org.tr internet adresinde yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ operasyonunda 34 kişi için gözaltı kararı
FETÖ operasyonunda 34 kişi için gözaltı kararı
Atama kararnamesi yayımlandı
Atama kararnamesi yayımlandı