Opr.Dr.Yakup Yönten "7-8 ülkeden şu anda 3 binin üzerinde...
Reklam

Opr.Dr.Yakup Yönten "7-8 ülkeden şu anda 3 binin üzerinde hastamız gelmiş bulunmakta"

Samsun Vali'si Osman Kaymak, 26.07.2019 Cuma günü saat 10.30’da Büyük Anadolu Hastanelerinin 150 yataklı yeni hizmet binasının lansman törenine katıldı.

26 Temmuz 2019 - 21:10


Samsun Vali'si Osman Kaymak, 26.07.2019 Cuma günü saat 10.30’da Büyük Anadolu Hastanelerinin 150 yataklı yeni hizmet binasının lansman törenine katıldı.

Lansmanın açılış konuşmasını yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Yakup Yönten, “22 yıldır burada istihdam sağlıyoruz ve hizmet veriyoruz. Artık hastane işletmeciliği çok farklılaştı. Biz 22 yıl önce Samsun İlkadım’da sağlıkta ilk adımımızı atarken bugün geldiğimiz nokta itibarıyla yine ilk adımı atıyoruz. Ama bu sefer yeni nesil hastanecilik olarak atıyoruz. Çiftlik hastanemizin ruhsatını yeni hastanemize taşıyoruz. Meydan hastanemiz yine yerinde kalacak. 7-8 ülkeden şu anda 3 binin üzerinde hastamız gelmiş bulunmakta. Yeni oluşturduğumuz departmanımızla da inşallah yeni ülkelerle de beraber o ülkelere yoğunlaşacağız. 81 ilde iç turizmde ama bunun yanında da stratejik olarak benimsediğimiz çevre ülkeler, Balkanlar, başta Almanya olmak üzere hedefimiz ‘Sağlık Turizmi’ dendiğinde Samsun’un akıllara gelmesidir.” dedi.

Büyük Anadolu Hastaneleri'nin Türkiye’deki özel hastanelerde öncü olduğunu belirten Samsun Vali'si Osman Kaymak, “Samsun’un vizyon özellikleri var. Samsun bir tarım kenti, sağlık kenti, ticaret kenti, sanayi kenti,spor kenti. Samsun özellikle sağlık kenti olma özelliğini çok da hak ediyor. Çünkü Samsun bölge olarak 4-5 milyon nüfusa hitap eden hinterlant bir yer. Şu an Samsun’da 27 hastane var. Bunların 9'u özel hastanedir. 5 bine yakın yatak kapasitemiz var. Bölgenin en güçlü merkezlerinden birisiyiz. Tabi, bu sağlık hizmetlerini üretirken kamu hastanelerinin yanı sıra özel sektörün de bu işe destek vermesi bizim yükümüzü azaltıyor. Özel hastaneler bizim zenginliğimiz. Özel hastanelerin daha çok olmasını istiyor ve önemsiyoruz.

Sonuçta bu insanların finansal kazanımları da olsa kişilere şifa dağıtıyor. Büyük Anadolu Hastaneleri Türkiye’deki özel hastanelere öncülük yapmıştır. Kendini ispatlamış bir hastanedir. İnşallah bu güzel hastanemizde hastalarımız kendilerini rahat hissedecek. Fiziki mekanlar psikolojiyi etkiliyor. Eski bir hastaneye gittiğimizde psikolojimiz de onunla birlikte etkileniyor. Bizim milletimiz her şeyin en iyisine layıktır. Hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak, protokol üyeleri ve gaziler ile birlikte Büyük Anadolu Hastanelerinin 150 yataklı yeni hizmet binası birimlerini gezerek Büyük Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Yakup Yönten’den bilgi alarak, hastane yönetiminden şehit aileleri ve gazilerimize tedavi süreçlerinde pozitif ayrımcılık yapmalarını istedi.

Lansmana ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Mehmet Kılınç, Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Emine Sehmen, hastane yönetimi ve davetliler katıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye kaldırıldı
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye...
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında