Sağlık Müdürü Tiftikçi, “Acil vakalarımıza 10 dakika...
Reklam

Sağlık Müdürü Tiftikçi, “Acil vakalarımıza 10 dakika içinde ulaşıyoruz.”

14 Mart 2019 - 12:29

Kırıkkale Sağlık Müdürü Uğur Tiftikçi, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen programda önemli açıklamalarda bulunarak sağlık hizmetinin çok önemli bir stratejiye sahip olduğunu belirtti.

Sağlık Müdürü Tiftikçi, sağlık personelinin savaşta, barışta, yurt dışı ve yurt içinde her koşulda sağlık hizmeti sunduğunu söyledi.

Program öncesinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Milletvekilleri ve davetliler Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Fatma Sönmez tarafından hazırlanan “Yesevi Yolunda” 25. yıl Türkistan fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Kırıkkale kent genelinde 782 hekim ve 4 bin sağlık çalışanı ile sağlık hizmetlerini vatandaşlara sunduklarını aktaran Tiftikçi, “2018 yılında acil vakalarımıza 10 dakika içinde ulaşıyoruz. Aile hekimleri ise yüzde 98 oranında aşılama hizmeti yapmaktadırlar. Poliklinik olarak ise 1 milyon 350 bin hastaya bakıyoruz.” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tüm bu hizmetlerin ve diğer sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde emeği olan, fedakarlık yapan tüm sağlık çalışanlarının günlerini kutlayan Tiftikçi, bu gayretlerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Programa, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, 63. Hükümet Kültür Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırıkkale Milletvekilleri Av. Ramazan Can, Av. Halil Öztürk ve Av. Ahmet Önal, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Dilek Keskin ve çok sayıda davetli ile sağlık çalışanı katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye kaldırıldı
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye...
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında