Samsun’da hastaların ayakta bekleme çilesi
Reklam

Samsun’da hastaların ayakta bekleme çilesi

Samsun’un Çarşamba ilçesinde hastane koridorlarında saatlerce ayakta bekleyen hastalar 80’li yılları aratmıyor cinsinden.

30 Temmuz 2019 - 13:24

Samsun’un Çarşamba ilçesinde hastane koridorlarında saatlerce ayakta bekleyen hastalar 80’li yılları aratmıyor cinsinden.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından video konferans yoluyla ve dönemin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile diğer milletvekillerin katılımı ile 3 Mart 2019 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Çarşamba Devlet Hastanesi’ndeki görüntüler hem Cumhurbaşkanımızı hem de vatandaşları üzer hale geldi.

Çeşitli rahatsızlıkları için hastaneye başvuran vatandaşlar adeta 80’li yıllardaki hastalarla aynı kaderi paylaşıyor.

WatsApp ihbara hattımıza gelen hastane koridorlarındaki hastaların durumu ile ilgili görüntülerde hastaların röntgen çekimi yaptırabilmeleri için dakikalarca hatta saatlerce ayakta bekledikleri görülüyor.

Bayan bir hastanın ise uzun süre ayakta beklemesi sebebiyle yorulmasından dolayı çocuk arabasına tutunarak yere çökmesi ise hastaların ne kadar uzun süredir ayakta beklediklerinin ise en bariz göstergesi.

Röntgen kliniğinde film çektirmek için adeta birbiri ile yarışan hastaların sürekli ayakta bekleme çileleri çözüme kavuşmuş değil. Hastalar hastane koridorunda hasta oturma yerlerinin olmaması, sıranın kendilerine gelene kadar ayakta bekletilmeleri röntgen görevlileri ile hastane yönetiminin de umurunda değil gibi. Ayrıca duvarlardaki ekranların çalışmaması ise hastaların tepkisine yol açıyor.

Öte yandan iddiaya göre, röntgen için sıra verilmediği, hastaların kendi aralarında sıra oluşturduğu, zaman zaman da sıra nedeniyle kavgaların olmasının yanı sıra bazı polikliniklerde tek doktorun olması yöredeki hastalara tam kapasiteli hizmetin verilemediği, gün içerisinde muayene olmaya gelen hastaların da muayene olmadan gittikleri ileri sürüldü.

Yaşanan bu olumsuz görüntülerden dolayı Samsun Sağlık Müdürlüğünün kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

2019/07/2019-07-30-13-28-27.jpg
2019/07/2019-07-30-13-28-32.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri
Keskin'de İlköğretim Haftası etkinlikleri