Seçimin iptal edildiği ilçeden ilk açıklama
Reklam

Seçimin iptal edildiği ilçeden ilk açıklama

13 Nisan 2019 - 00:29

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar vermesi üzerine partililer AK Parti İlçe Başkanlığına akın etti.

Coşkulu kalabalık, İlçe Başkanlığı’na gelen AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen’i karşılayıp sloganlar atarak sevinç gösterilerinde bulundu.

Dağdelen, YSK’nın kararını partililerle paylaştı.

Yapılan incelemelerde haklılıklarının ortaya çıktığını belirten Dağdelen, gazetecilere yaptığı açıklamada, “31 Mart’ta bir seçim gerçekleşti. 31 Mart akşamında 6 tane oy ile ikinci parti olduk Keskin’de. Ama o seçim içerisinde itiraz etmiş olduğumuz birtakım hukuksuzluklar vardı. Bu hukuksuzlukları tespit ettik ve burada önce İlçe Seçim Kuruluna daha sonra İl Seçim Kuruluna ve arkasında da Yüksek Seçim Kuruluna müracaatımızı gerçekleştirdik. Yapılan incelemelerde Yüksek Seçim Kurulunun yapmış olduğu incelemelerde haklılığımız ortaya çıktı ve nihayetinde seçimin tekrardan yenilenmesinde bir karar verildi. Allah nasip ederse 2 Haziran’da da başkanlık seçimini tekrardan Keskin’de yenileyeceğiz.” dedi.

 

 Devletin vasi olarak atadığı engellilere oy kullanıldığını gördüklerini belirten Dağdelen şunları söyledi:

“Tabi burada bizim tespit edebildiğimiz 6 fark vardı. Bizim tespit edebildiğimiz, devletin vasi olarak atadığı engelli kardeşlerimize oy kullandırıldığını gördük. Buna seçim günü de itiraz ettik. Bu itirazlarımız dediğim gibi ilçede ve il seçim kurullarında kabul görmedi. Daha sonra Yüksek Seçim Kuruluna bütün belgeleriyle birlikte tekrardan müracaat ettik ve müracaatımız bugün ki yapılan toplantı neticesinde verilen kararla birlikte seçimin yenilenmesinde bir karar verildi. Bu seçim süreci içerisinde gördüğümüz başka eksiklikler de vardı. Bunları da itiraz dilekçemiz içerisine yazmıştık. Netice itibariyle bugün seçimin yenilenmesine bir karar verildi. Keskin içerisinde çok fazla bizim tespit ettiğimiz 14 tane ve daha fazlası da vardı işin doğrusunu söylemek gerekirse. Tekraren söylüyorum; devletin vasi olarak atadığı engellilere oy kullandığını gördük. Onun dışında raporlu yatalak hastalar vardı Keskin’de.  Seyyar sandık kurulmamış olmasına rağmen onların da sandığın başına gelmeden oy kullandığını gördük. Onları da bu itirazımız içerisine dahil ettik. Netice itibariyle böyle bir karar verildi. Seçmenin iradesi sandığa tam olarak 2 Haziran’da yapılacak olan seçimde yansıyacak diye düşünüyoruz. Dolayısıyla biz de burada teşkilatımızla birlikte, partili arkadaşlarımızla birlikte durum değerlendirmesi yaptık. Tabi bu bizim için de hukukun yerine gelmesi de bir mutluluk vesile oldu. İnşallah tüm ekibimizle birlikte ümit ediyoruz, gayret ediyoruz ve inşallah çok çalışacağız 2 Haziran’da yapılacak olan seçimde de yine AK Parti belediyeciliğiyle ve gönül belediyeciliğiyle devam edeceğiz inşallah.”

 

-“Yapmış olduğumuz hatalardan derslerimizi çok net çıkardık.”

 

İlçede 2 Haziran’da yapılacak olan seçim için özveri ile çalışacaklarını belirten Dağdelen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Keskin de büyük bir coşku oldu, büyük bir sevinç yaşandı. Çünkü 31 Mart seçimlerinden sonra çıkan tabloda Keskinli hemşerilerimiz birçok hemşerimiz keşke olmasaydı noktasında kanaatleri vardı. Seçimin yenilenmesi gündeme gelince onarlın da mutlulukları ikiye katlandı. Bizler üzerimize düşeni yapacağız tabi. Bir defa tüm hemşerilerimizin gönlüne gireceğiz. Özür dileyeceğiz. Kırdıklarımız varsa özür dileyeceğiz. Küsen kardeşlerimiz varsa onlarla bir arada olacağız. Gönül gönüle olacağız. Kucak kucağa olacağız. Keskin’de AK Parti zaten çok güçlü. Belki bizlerin yapmış olduğu eksikliklerden ötürü böyle bir seçim tablosu ortaya çıktı. Biz de bu yapmış olduğumuz hatalardan derslerimizi çok net çıkardık. Çok iyi çıkardık. İnşallah 2 Haziran’da başarılı bir kampanya sonrasında inşallah çok yüksek bir oy oranıyla gönül belediyeciliğine Keskin’de devam edeceğiz.”

2019/04/2019-04-13-00-31-43.png
2019/04/2019-04-13-00-31-46.png
2019/04/2019-04-13-00-31-49.png
2019/04/2019-04-13-00-31-53.png
2019/04/2019-04-13-00-31-56.png

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x