“Seçimin kaderini değiştiren cezaevindeki FETÖ üyeleri oldu”
Reklam

“Seçimin kaderini değiştiren cezaevindeki FETÖ üyeleri oldu”

12 Nisan 2019 - 23:51

Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde 31 Mart seçimlerinin YSK tarafından iptal edilerek tekrarına karar verilmesinin ardından açıklama yapıldı. 

AK Parti Keskin Belediye Başkan Adayı Dede Yıldırım, ilçede 31 Mart seçimlerinin kaderini değiştirenlerin Keskin Cezaevinde yatmakta olan FETÖ terör örgütü üyelerinin olduğunu söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar vermesi üzerine partililer AK Parti İlçe Başkanlığına akın etti.
Coşkulu kalabalık, İlçe Başkanlığı’na gelen AK Parti Keskin Belediye Başkan Adayı Dede Yıldırım’ı yolda karşılayarak sloganlar ve sevinç gösterilerinde bulundu.
Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin kaderini değiştirenlerin Keskin Cezaevinde yatmakta olan FETÖ terör örgütü üyelerinin olduğunu söyledi.
31 Mart seçimlerinin başa baş gittiğini hatırlatan Yıldırım, “Başa baş bir seçim oldu. Fakat seçimin asıl kaderini değiştiren Keskin Cezaevinde yatmakta olan FETÖ terör örgütü üyelerinin 60 oyun 45’ini İYİ Parti’ye vermeleri ve cezaevinin ikametgah adresi göstermeleri. Biz hem ilçe seçim kuruluna, hem il seçim kuruluna, Yüksek Seçim Kuruluna cezaevinin bunların ikametgah adreslerinin olamayacağını bildirdik, itiraz ettik. Bunun yanında da 8-10 tane de kısıtlı dediğimiz vasi tayin edilenlerin oyları vardı. Yüksek Seçim Kurulu her ikisinin konusunda da itirazımız olmuştu. Hangi konuda değerlendirme yaptılar bilemiyorum.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye kaldırıldı
Kırıkkale’de av tüfeği ile vurulan kişi hastaneye...
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında
Kırıkkale 112 personeli Mehmetçiğin yanında