Türkiye’nin en genç muhtar adayı halka hizmet etmek istiyor
Reklam

Türkiye’nin en genç muhtar adayı halka hizmet etmek istiyor

25 Ocak 2019 - 21:48

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte mahallelerine hizmet etmek isteyen muhtar adaylarının isimleri ortaya çıkarken, Kırıkkale’de Türkiye’nin en genç muhtar adayı Mustafa Tekin adaylığını açıklayarak çalışmalarına başladı.

Kırıkkale’nin Sanayi Mahallesi Muhtar Adayı olan Tekin, seçim çalışmalarına başladı. Ev ve iş yerlerini ziyaret eden Mustafa Tekin mahalle sakinlerine projelerini anlattı.

Muhtar olunca herkesin kendisine rahatlıkla ulaşılan biri olacaklarını belirten Tekin, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Mahallemin sokakları pırıl pırıl olmalı, sokak lambaları mahallemin her yerini aydınlatmalı, kapısı kilitli değil, kapısı mahalle sakinlerine sonuna kadar açık ve arandığı zaman bulunan bir muhtarlığımız olmalı. İnşallah seçilirsem kapı kapı dolaşıp, sorunları yerinde tespit edip çözümü bulmak için çaba harcayacağım.” dedi.

Kamuoyu ile zaman zaman projelerini paylaşan Tekin, şehrine ve mahallesine aşık olan birisi olduğunu belirterek “Tertemiz, pırıl pırıl bir mahalle vadediyorum. Genç kardeşlerimin ve büyüklerimin oylarına talibim. Bana oy veren vermeyen herkesin muhtarı olup onları kucaklayacağım. Bana verilecek destekle gençlerin önünün açılacağına inanıyorum. Yıllardır gözlemlediğim mahallemizin sorunlarını çözmek için, artık elimi taşın altına koymanın vakti geldi. Siz saygıdeğer Sanayi Mahallesi sevdalılarının teveccühüne ve oylarınıza talibim.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Tekin kimdir?

O bir Kırıkkale aşığı, 30 Mayıs 2000 tarihinde Kırıkkale'de doğdu.

7 göbektir Kırıkkale'nin merkez köyü Kazmaca Köyü nüfusuna kayıtlı. Çocukluk yıllarından itibaren Sanayi Mahallesinde ikamet etmekte, ilk ve ortaokulu mahallemizde, lise öğrenimini ise Çerikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nde yaptı. Lise zamanında aktif bir siyasi hayatı olan Mustafa Tekin okul başkanlığı, 14 Dönem İl Öğrenci Meclis Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Lise yıllarında "Uluslararası Okul Projeleri" kapsamında stajyer öğrenci olarak İspanya da bulundu.

YORUMLAR

  • 4 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x